Menu
A+ A A-

2 kolejka, relacja - wtorek 16.12.

  • Odsłony: 612

Sześć spotkań odbyło się we wtorkowy wieczór na hali przy ulicy Żużlowej. Tym jednym meczem więcej było starcie Tkmax i Cosmos, które w ubiegłym tygodniu nie odbyło się z powodu nieporozumienia. W środku znajdziecie krótkie opisy wszystkich meczów oraz pełne statystyki. Obie te rzeczy możecie także znaleźć klikając w "RAPORT", który znajduje się na górze strony przy wyniku poszczególnego meczu.


Cenne zwycięstwo

Drugie zwycięstwo w Halowej Super Lidze zanotowali zawodnicy Pewniaka, którzy 2:0 pokonali Hrabstwo Gorzały. Nazwa zobowiązuje, dlatego zwycięzcy konfrontacji byli nieomylni w obronie i bezlitośni w ataku, jednym słowem: pewni.

W pierwszych trzynastu minutach,goli nie oglądaliśmy i dopiero po zmianie stron zanotowaliśmy dwa precyzyjne trafienia, które zdecydowały o trzech punktach. Najpierw bramkę zdobył Michał Kostarczyk (16'), a następnie swoje trafienie zaliczył Jarosław... Kostarczyk (24').

Hrabstwo Gorzały po zwycięstwie w pierwszej kolejce, tym razem doznało goryczy porażki. Zapewne trunek znajdujący się w nazwie zespołu lepiej smakował po konfrontacji Naftogazem (wygrana 5:1), aniżeli po wtorkowej przegranej.

20:00 h   Hrabstwo Gorzały   Pewniak 0 - 2

 

Wiśnia przejmuje władzę.

Dziewięć bramek oglądaliśmy w spotkaniu Wiśnia Team vs. Grupa Trzymająca Władzę. Górą okazali się ci pierwsi, którzy wygrali 6:3.

Kibice GTW mogli być zadowoleni z początku meczu i prowadzenia 1:0, za sprawą skutecznego strzału Jakuba Młocka. Niestety kapitan zespołu nie dokończył meczu, zszedł na początku drugiej odsłony z kontuzją. Strata bramki bardzo zdenerwowała Wiśnia Team, którzy jeszcze przed przerwą zdołali trzykrotnie pokonać golkipera rywali – Kamila Kaptura.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, nadal optyczną przewagę mieli "Wiśniowi". Udokumentowali to kolejnymi trzema trafieniami. Natomiast Grupę Trzymającą Władzę Stać było jeszcze na dwie bramki.

Zwycięstwo i trzy punkty zasłużenie trafiają do Wiśnia Team.

20:30 h   Wiśnia Team   Grupa Trzymająca Władze 6 - 3

 

Upijając się zwycięstwem

Osiem bramek zaaplikowali swoim rywalom piłkarze Drinking Team. Ekipa Piłka i Sprawiedliwość była bezradna zarówno w obronie, jak i w ataku, ostatecznie odpowiadając zaledwie jednym trafieniem.

Bramki dla Pijusów padały w tym meczu bardzo szybko, niczym wypite "szoty" w sobotni wieczór. Hattricka zanotował Jacek Włodarek, który potrzebował mniej niż 60-ciu sekund, żeby dwukrotnie pokonać bramkarza – Łukasza Piątkowskiego.

Swoje gole dołożyli również Kacper Kowalski (2 bramki), Jacek Pawełoszek, Tomasz Kowalczyk i Konrad Pietrzak. Honorową bramkę zdobył Maciej Kaźmierczak. Wierzymy, że piłka jest sprawiedliwa i drużyna PiS jeszcze zrehabilituje się po tym pogromie.

21:00 h   Piłka i Sprawiedliwość   Drinking Team 1 - 8

 

Tkmax podbija Cosmos

Od wysokiego zwycięstwa rozgrywki w Halowej Super Lidze rozpoczęła drużyna Tkmax. Nie jest to duże zaskoczenie, bowiem skład tej ekipy, złożony częściowo ze zwycięzców poprzedniej edycji, przynajmniej na papierze wygląda obiecująco.

W tym meczu spotkały się drużyny, które preferują grę "przyjemną dla oka" i faktycznie na przestrzeni dwudziestu-sześciu minut oglądaliśmy wiele pokazowych zagrań. Piłka momentami toczyła się jak po sznurku, a dryblingi, szczególnie Łukasza Brondela, można było porównywać do tych, jakie widzimy na Playstation.

Ostatecznie jednak Tkmax okazał się lepszy od Cosmosu, grając piłkę bardziej zespołową i szybszą, jednocześnie przekazując jasny sygnał: będziemy mocni.

21:30 h   Cosmos   Tkmax 0 - 5

 

Krwawy sport

Faworyzowany Yorik stracił punkty z Tadex-em (1:1). Był to mecz pełen walki, w którym dosłownie polała się krew. Oprócz nieustępliwości było jednak sporo sytuacji i strzałów.

Przed spotkaniem wydawało się, że ekipa Yorik pewnie sięgnie po zwycięstwo. Rzeczywistość jednak zweryfikowała te prognozy. Co prawda w 5 minucie bramkę zdobyli faworyci, za sprawą uderzenia Łukasza Pietrasińskiego. Jednak cztery minuty po przerwie odpowiedział Radosław Malicki.

Wtorkowy mecz na długo zapadnie w pamięci bramkarzowi Yorik – Mateuszowi Macińskiemu. Golkiper w jednym ze starciu został trafiony (nieumyślnie) w nos i na boisku pojawiła się krew. Przerwa w grze potrwała kilka minut, na szczęście Maciński mógł wrócić do bramki. Ta sytuacja nie rozproszyła jednak bramkarza, który do końca meczu był czujny niczym ważka i nie dał się pokonać rywalom.

  22:00 h   Yorik   Tadex 1 - 1

 

Miłe złego początki dla Piratów

Nie ma nic gorszego, jak dobrze rozpocząć mecz, a później zostać skutecznie wypunktowanym przez przeciwnika. Holy City Pirates musieli niestety przełknąć gorzką pigułkę i mimo początkowego prowadzenia, ulegli Decathlonowi 2:8.

Wynik w 3 minucie otworzył Piotr "Ryba" Puchała, ale to był swego rodzaju "zimny prysznic" dla rywali, którzy błyskawicznie odpowiedzieli dwoma trafieniami Grzegorza "Gonzalo" Kędzierskiego. Przed przerwą podwyższył na 3:1 Tomasz Szymczyk.

Po zmianie stron dla Dehcathlonu padło jeszcze pięć bramek, przy tylko jednym trafieniu Piratów. Zwycięzcy przez dwie minuty musieli radzić sobie bez bramkarza, który musiał odbyć przymusową karę. Jednak wpłynęło to na tyle mobilizująco, że właśnie grając w osłabieniu Decathlon zdobył 3 bramki.

Można powiedzieć iż Piraci po tym meczu mają sportowego kaca, niczym przeciętny Kowalski w Nowy Rok.

22:30 h   Decathlon   Holy City Pirates 8 - 2

Informacje, herby etc.

  • Odsłony: 517

Prosimy o wysyłanie herbów drużyn maksymalnie do wtorku 16 grudnia, najlepiej w formacie png. Warto także sprawdzić składy czy dane zawodników są dobrze wprowadzone a kiedy pojawią się zdjęcia drużynowe należy wysłać wiadomość z rozpisaniem kto gdzie stoi aby ułatwić nam podstawienie zdjęć indywidualnych.

"5 dnia" - 1 kolejka, wtorek i czwartek

  • Odsłony: 708

Po każdej kolejce ligowej, właściwie to po każdym dniu rozgrywek, publikować będziemy zestawienie wyróżniających się graczy w swoich zespołach. Będzie to subiektywny wybór sędziów i organizatorów a wpływ na decyzję będą miały różne czynniki np. dyspozycja dnia, statystyki lub jakaś spektakularna akcja. Na pewno będziemy się mylić, ktoś będzie bardziej zasługiwał, ktoś mniej ale musicie nam wybaczyć, to będą trudne wybory. W środku pierwsze zestawienie graczy.