Menu
A+ A A-

System rozgrywek - Wiosna 2018

  • Odsłony: 867

Sezon wiosenny  2018 wystartował 9 kwietnia. W tym artykule przedstawimy Wam zmiany jakie nastąpią w organizacji oraz wytłumaczymy system rozgrywek.

 Zaczniemy od organizacji lig oraz liczby zespołów.

W związku z mniejszą ilością godzin do wykorzystania na boisku liczba zespołów została ograniczona i kilka zespołów musiało obejść się smakiem. Na wiosnę mamy zapewnionych 10 godzin stąd maksymalna liczba zespołów to 20.  

W zwiazku z brakiem chętnych do gry w Ekstraklasie  zdecydowaliśmy się na nowy system. Dwie równorzędne grupy po 10 zespołów. Po 9 kolejkach każdy z każdym przejdziemy do playoffów. Pierwsze cztery ekipy w tabeli awansuja do ćwierćfinałów (1-4,2-3) i spotkaja się z drużynami z drugiej grupy. Potem dalej półfinały i wielki finał! Ekipy z miejsc poniżej czwartego także zagraja jeszcze z drużynami z drugiej grupy o ostateczne miejsca w sezonie.

 

Remis? To nie koniec. Zostawiamy tę nowinkę z jesieni.

W tym sezonie w obu ligach w przypadku remisu w regulaminowym czasie gry sędzia zarządzi serie rzutów karnych (po 3). Zwycięzca "konkursu jedenastek" otrzyma punkt bonusowy. 

Dni, godziny...

Grać będziemy codziennie, od poniedziałku do piątku. Godziny jednak trochę się zmienią. Między poniedziałkiem a piatkiem możliwe są dwa spotkania - 19:45 i 20:45. Wyjatkowo w piątek czasem możliwe będa trzy - 19:00, 20:00, 21:00.

Terminarz.

Jak zwykle prosimy o wysyłanie terminów na następny tydzień maksymalnie do czwartku. Kto takowej prośby nie prześle zostanie "ustawiony" albo według poprzednich ustaleń albo zostanie dopasowany do przeciwników. Pamiętajcie że nie zawsze da się wszystko idealnie ustawić dlatego wysyłajcie więcej niż jeden dzień, najlepiej trzy.

Prośba o pauzę w kolejce możliwa jest raz w ciągu sezonu i powinna być ona dobrze przemyślana.

Strona, video, opisy, statystyki.

Nic nie zmienia się jeśli chodzi o nagrywanie spotkań, skróty, flesze na FB. Na stronie oraz na FB za opisy spotkań, artykuły będzie odpowiadał Piotrek Łyszczarz, który gra w lidze od samego początku. Jeśli chodzi o uzupełnianie statystyk pomoże Marcin Ścibiur który wnikliwie będzie obserwował czat na stronie więc jeśli będą jakieś nieścisłości w "statsach" to piszcie szybko :)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież