Menu
A+ A A-

System rozgrywek - Jesień 2017

  • Odsłony: 588

Sezon jesienny 2017 startuje 11 września. W tym artykule przedstawimy Wam zmiany jakie nastąpią w organizacji oraz wytłumaczymy system rozgrywek.

 Zaczniemy od organizacji lig oraz liczby zespołów.

W związku z mniejszą ilością godzin do wykorzystania na boisku liczba zespołów została ograniczona i nie było prowadzonej rekrutacji spoza drużyn już w lidze grających. Na jesień mamy zapewnionych 11 godzin stąd maksymalna liczba zespołów to 22.  Oczywiście moglibyśmy starać się o większą liczbę jednak wtedy musielibyśmy ograniczyć czas gry (np. 2x20min.) ale tu po rozmowach z niektórymi kapitanami widzieliśmy niechęć do tego pomysłu.

Po wielu rozmowach zdecydowano się na dwie ligi: Ekstraklasa 12 ekip oraz Pierwsza Liga 10 zespołów. Ekstraklasa to mecze każdy z każdym, 11 kolejek, mistrzem zostanie drużyna z największą ilością punktów. Na zapleczu, po 9 kolejkach każdy z każdym nastąpi podział na 3 grupy (4,3,3) w których zespoły rozegrają rewanże. Punkty zostaną zachowane po sezonie zasadniczym a pewnym awansu będzie mistrz a vice mistrz będzie miał prawo do gry w barażu.

W ostatniej chwili z ligi wycofał się zespół The Globe dlatego jest jeszcze jedno miejsce w Pierwszej Lidze - prośba o przekazywanie znajomym, czas na zgłoszenie do piątku 15 września.

Remis? To nie koniec.

To będzie absolutna nowinka. W tym sezonie w obu ligach w przypadku remisu w regulaminowym czasie gry sędzia zarządzi serie rzutów karnych (po 3). Zwycięzca "konkursu jedenastek" otrzyma punkt bonusowy. Zobaczymy czy to się sprawdzi, mamy jednak nadzieję że wprowadzi to dodatkowy smaczek :)

Dni, godziny...

Grać będziemy codziennie, od poniedziałku do piątku. Godziny jednak trochę się zmienią. Między poniedziałkiem a czwartkiem możliwe są dwa spotkania - 19:45 i 20:45. Natomiast w piątek trzy - 19:00, 20:00, 21:00. Istnieje możliwość rozgrywania trzech spotkań także w inne dni ale to będzie wiadomo na bieżąco w trakcie rozgrywek.

Terminarz.

Jak zwykle prosimy o wysyłanie terminów na następny tydzień maksymalnie do czwartku. Kto takowej prośby nie prześle zostanie "ustawiony" albo według poprzednich ustaleń albo zostanie dopasowany do przeciwników. Pamiętajcie że nie zawsze da się wszystko idealnie ustawić dlatego wysyłajcie więcej niż jeden dzień, najlepiej trzy.

Prośba o pauzę w kolejce możliwa jest raz w ciągu sezonu i powinna być ona dobrze przemyślana.

Strona, video, opisy, statystyki.

Nic nie zmienia się jeśli chodzi o nagrywanie spotkań, skróty, flesze na FB. Na stronie oraz na FB za opisy spotkań, artykuły będzie odpowiadał Piotrek Łyszczarz, który gra w lidze od samego początku. Jeśli chodzi o uzupełnianie statystyk pomoże Marcin Ścibiur który wnikliwie będzie obserwował czat na stronie więc jeśli będą jakieś nieścisłości w "statsach" to piszcie szybko :)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież