A+ A A-

Zaczęliśmy! - mecze poniedziałkowe i wtorkowe

• Odsłony: 874

W poniedzialek i wtorek odbylo sie lacznie piec spotkan na szczeblu ekstra i pierwszoligowym.

Pierwsi w tym sezonie na boisko wybiegli gracze Papirusa i Bartexu. Gospodarze to doswiadczona druzyna, z ktorej wiekszosc zawodnikow rozpoczynala ligowe granie w 2009 roku. Bartex to z kolei beniaminek, ktory gral swietnie na drugoligowym froncie a dodatkowo dokonal przed tym sezonem kilku wzmocnien. Mecz, ktory zapowiadal sie na bardzo wyrownany, taki byl tylko do 10 minuty, kiedy to Papirusowi udalo sie wyrownac jego stan na 1:1 po golu Lukasza Parkitnego. Od tego momentu wyrazna przewage uzyskali pilkarze Bartexu. Strzelili cztery kolejne gole i uzyskali bezpieczna przewage. Swoja druzyne probowal poderwac do walki Mateusz Borecki, trafiajac w 22 i 28 minucie, dzieki czemu zmniejszyl straty na 3:5, ale wtedy drugi bieg znow wlaczyli gracze Bartexu. Kolejny raz strzelili bramki w serii, tym razem sztuka ta udala im sie siedmiokrotnie i skutecznie wybili rywalom z glowy pomysly o gonieniu wyniku. Ostatni raz sedzia gwizdnal przy stanie 5:13. Dla Papirusa hattrick ustrzelil wspomniany Borecki, natomiast dla Bartexu po trzy gole strzelili Mateusz Traczyk i Robert Pryka, po dwa Adam Kurzycki i Michal Baros, a po jednym dolozyli Piotr Przepiora, Adam Dabrowski i Adam Cichon. Najlepiej podaniami obslugiwal kolegow Kurzycki ( 3 asysty ), a tytul MVP trafil w rece Traczyka.

O 20:00 kibice na TZN Arena obejrzeli pierwszy mecz na poziomie ekstraklasy. Faworyzowany The Globe podejmowal wracajacy po kilku latach przerwy RDS Gidle. Lepiej to spotkanie rozpoczeli goscie, bowiem juz w trzeciej minucie Adam Gorski wykorzystal podanie Macieja Bilicza. W 22 minucie strzelec pierwszego gola obsluzyl kolege z druzyny - Daniela Firka i tablica wynikow pokazywala rezultat Globe 0 : 2 Gidle. Po zmianie strzon to gosciom udalo sie podwyzszyc prowadzenie, kiedy Marcin Smigielski trafil w 32 minucie po strzale z rzutu wolnego. Gospodarze rzucili sie do odrabiania strat, w 37 minucie trafil Piotr Nowaczyk, a w 42 gola kontaktowego zdobyl Krzysztof Lazowski, ale to bylo wszystko na co defensywa i bramkarz RDS pozwolili przeciwnikom tego wieczora. W pierwszym meczu po powrocie udalo sie zainkasowac wazne trzy punkty i juz w tym momencie widac ze kazda ekipa bedzie sie musiala z nimi liczyc. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania zostal wybrany Adam Gorski.

Ostatni poniedzialkowy mecz to starcie Cichych Tapczanow z Farbowanymi Lisami. Goscie bedacy beniaminkiem udowodnili, podobnie jak wczesniej Bartex, ze przeskok z drugiej do pierwszej ligi wcale nie jest taki straszny. Przez dlugi czas w tym meczu zadnej z druzyn nie udalo sie pokonac bramkarza, worek z bramkami rozwiazal sie dopiero na dwie minuty przed koncem pierwszej polowy. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadzil Patryk Zygon. Od tego momentu mozna powiedziec, ze ogladalismy one man show w wykonaniu zawodnika Lisow - Krystiana Piatkowskiego. Najpierw strzelil dwie bramki ( 24 i 26 minuta ), a kiedy gospodarze wyrownali po golu Mariusza Blaszczyka, ponownie trafil dwukrotnie z rzedu w ostatnich 10 minutach meczu zapewniajac swojej druzynie zwyciestwo. Kto zgarnal MVP ? Jesli strzela sie cztery bramki, a druzyna wygrywa 4:2 to takie pytanie jest zbedne.

Wtorek zaczelismy meczem DET Teamu z Mega Paka. Po stosunkowo wyrownanych, pierwszych 13 minutach, po ktorych bylo 1:1 ( gole Konrada Galanta i Michala Jakubowskiego ), juz tylko druzyna gospodarzy trafiala do bramki. Od 14 minuty systematycznie powiekszali swoja przewage, zdobywajac co kilka minut kolejne gole, a licznik zatrzymal sie przy dziewieciu. Skutecznoscia popisal sie Kamil Zasepa ( hattrick ), po dwa trafienia dolozyli Konrad oraz Mariusz Galantowie, a po jednym Rafal Kokoszczyk i Pawel Kowalczyk. Najlepszy na boisku byl Konrad Galant, ktory oprocz dwoch goli zapisal na swoim koncie takze trzy asysty.

O 20:45 Zlote Arkady podejmowaly Fajnych Chlopakow. Widowisko to, podobnie jak poprzedzajace je, okazalo sie byc dosc jednostronnym. Arkady, bedace mocnym kandydatem do mistrzostwa pewnie pokonaly swoich rywali, aplikujac im 10 bramek. Goscie odpowiedzieli trzema ( Michal Szymczyk - 2, Damian Ciastek - 1 ). W zwycieskiej ekipie prawdziwy popis umiejetnosci dal Mariusz Przerada ( MVP ), ktory zdobyl az piec bramek. Dzielnie wspomagal go autor hattricka - Maciej Wolski, a po jednej bramce do dorobku druzyny dolozyli Pawel Marchewka i Tomasz Szymczyk. Warto odnotowac rowniez az piec asyst Pawla Marchewki, bez ktorego podan na pewno to zwyciestwo nie przyszlo by Arkadom tak latwo.