Menu
A+ A A-

Superliga wkracza w decydującą fazę

  • Odsłony: 1326

Czas na podsumowanie Superligi, już po podziale na grupy mistrzowską i spadkową.

Zaczniemy od grupy spadkowej. Trwa w niej zacięta walka o zajęcie pierwszego miejsca. Prowadzi ekipa Wall Street Team, która z jedną porażką na koncie jest zarazem najskuteczniejszą drużyną, mając po stronie strzelonych aż 50 bramek. Najlepiej spośród giełdowych graczy strzelanie wychodzi Adrianowi Kowalskiemu ( 13 ) i Tomaszowi Kowalczykowi ( 11 goli ). Tuż za nimi, również z jedną porażką na koncie plasuje się ekipa Liberty Poland S.A. Tutaj ewidentnie najskuteczniejszym zawodnikiem jesy Michał Łągwa, zdobywca 16 bramek. Podium zamyka drużyna After Five, która również legitymuje się bilansem takim jak poprzednie drużyny, tj. ma na koncie jedną porażkę, ale do rozegrania ma więcej spotkań. W ekipie After Five najlepszym strzelcem jest Damian Ciastek ( 7 goli ). Pewne utrzymania wydają się być drużyny Tadexu i Megapaki. Tadex strzela dużo bramek, ale również traci ich chyba zbyt wiele, przez co może być im ciężko zająć miejsce na podium. Najskuteczniejszym piłkarzem w Tadexie jest bez wątpienia zdobywca double-double Adam Dąbrowski ( 11+ 12 ). W Megapace natomiast najwięcej bramek i asyst ma Radek Karasiński ( 9+ 8 ). Drużyny z miejsc 6-9 do końca sezonu będą musiały drżeć o swój byt. Wydaje sięjednak, że w najkorzystniejszym położeniu jest DET Team, natomiast w najgorszym ekipa PISu. Ale po kolei. Szóste miejsce dla Kiepski Skład. Bilans bramkowy 30-30 ale za to znaczna przewaga porażek nad zwycięstwami powoduje, że są tak nisko w ligowej tabeli i czeka ich bardzo ciężka i trudna walka. Liderem Kiepskich nie jest ani Ferdek, ani tym bardziej Walduś ale Łukasz Toborek. Ma na swoim koncie 8 bramek w tegorocznych zmaganiach. Tuż za nimi jest DET Team. Drużyna ta ma jednak najwięcej spotkań do rozegrania, dlatego należy się spodziewać, że zdobędą najwięcej punktów patrząc na drużyny walczące o utrzymanie. Najczęściej drogę do bramki rywali znajduje w tym sezonie Paweł Kowalczyk ( 4 bramki ). Ciche Tapczany również nie powinny być skazywane na spadek, gdyż mają do rozegrania jeszcze 4 spotkania i stać ich na pewno na to żeby uzbierać ilość punktów niezbędną do utrzymania. Najwięcej bramek w Tapczanach strzela w tym sezonie Łukasz Klimasiński ( 9 ) i Przemysław Szczypiór ( 8 ). Niestety na samym dole tabeli PiS. Ta doświadczona ( dla większości zawodników to już piętnasty sezon w R-GOL lidze ) drużyna może mieć ogromne problemy z utrzymaniem się w lidze. Tylko dwa mecze do końca ( co prawda z bezpośrednimi rywalami ) powoduje, że może tych punktów zabraknąć. Ale Panowie, głowa do góry, w drugiej lidze nie jest źle. Najskuteczniejsi są Michał Wojtasik ( 7 ) i tradycyjnie Maciej Kaźmierczak ( 6 goli ).

Walka o mistrzostwo !

W grupie mistrzowskiej Superligi mamy arcyciekawą sytuację. Na 3 kolejki do końca rozgrywek liderem jest ekipa Złote Arkady z 22 punktami, a tuż za nimi znajduje się grupa pościgowa, która zgromadziła po 19 punktów : The Globe, Furnipol i ZIPy. Złote Arkady nie zaznały jeszcze goryczy porażki w tym sezonie i są na najlepszej drodze aby ponownie znaleźć się na szczycie w częstochowskich szóśtkach. Aż 78 strzelonych bramek pokazuje, że są w tym sezonie w znakomitej formie. Nie należy jednak zapominać, że czekają ich jeszcze starcia z Furnipolem i ZIPami, które to bezpośrednio zadecydują o tym, kto w końcowym rozrachunku wykrzyczy " We are the champions " oblewając się szampanem. Najskuteczniejsi w Arkadach. Bezsprzecznie Maciej Wolski, zdobywca 34 bramek. Nie można jednak nie docenić wkładu w zdobycz bramkową drużyny Mariusza Przerady ( 12 goli i 12 asyst ). Drugie miejsce dla The Globe. 19 punktów. Cieszyć ich na pewno może postawa defensorów. Tylko 18 straconych bramek to najlepszy wynik w całej lidze. W ofensywie najlepiej radzi sobie Piotrek Nowaczyk ( 18 + 12 ). Podium na tą chwilę zamyka Furnipol z bilansem bramkowym 51-24. Najwięcej strzela tam Kamil Skowronek, zdobywca 11 bramek. Tuż za nimi, również z 19 punktami znajdują się ZIPy. Przed nimi spotkania z Furnipolem, Złotymi Arkadami i Semexem. Chyba tylko komplet punktów w trzech nadchodzących spotkaniach może im pozwolić spełnić marzenia o mistrzostwie. Najskuteczniejszymi Ziomkami są Kamil Suliński, Marcin Czerwiński i Kuba Ciekot ( odpowiednio 12,11 i 10 trafień ). Zaraz za tą czwórką czai się ekipa Albatrosów.Bilans bramkowy 55:40 Do mistrzostwa punktów raczej zabraknie, ale do walki o podium już niekoniecznie. Ciężar strzelania bramek wzięli na siebie Przemek Misiewicz ( 15 goli ) i Oskar Korbela ( 11 ). Szóste miejsce zajmuje ekipa Eltroxu. Najlepszym strzelcem jest Krzysztof Smolarek ( 18 goli i 9 asyst ) a tuż za nim Arek Gotszling ( 16 + 14 ). Miejsce siódme to Marex. Niezawodny Mateusz Teodorczyk zgromadził już 30 bramek. Marex, przede wszystkim z racji tego, że ma do rozegrania więcej spotkań niż rywale to ma jeszcze spore szanse wspiąć się w ligowej tabeli.

Tabelę zamykają Papirus Biuro Plus i Semex. W Papirusie skutecznością popisuje się, tradycyjnie z resztą Mateusz Borecki ( 15 bramek ). Semex to z kolei kolektyw i większość graczy ma zbliżoną liczbę bramek zapisanych przy swoich nazwiskach.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Maciek Wolski z 34 trafieniami przed Mateuszem Teodorczykiem, który ma ich 30. O brąz walka jest niezwykle zacięta, bowiem Nowaczyk, Misiewicz, Borecki i Smolarek mają po 18 trafień a za nimi zaraz są Kowalski, Gotszling i Łągwa.

W klasyfikacji asyst również prowadzi Maciek Wolski ( 18 ) przed Arkiem Gotszlingiem ( 14 ). Na trzecim miejscu ex aequo trzech piłkarzy : Nowaczyk, Przerada i Dąbrowski ( po 12 asyst )

Końcówka sezonu zapowiada się naprawdę fascynująco, 4 pierwsze drużyny mieszczą się w trzech punktach a przed nami takie mecze jak : Złote Akrady – ZIP, Furnipol – Złote Arkady, Furnipol – ZIP, The Globe- Albatros, które będą miały największy wpływ na to jak ukształtuje się podium R-GOL ligi jesień 2016 !

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież