Menu
A+ A A-

Po dziewięciu kolejkach, co się dzieje w drugiej lidze...

  • Odsłony: 990

Końcówka sezonu zbliża się wielkimi krokami. Czas przedstawić pokrótce sytuacje w tabelach Superligi i II ligi oraz przeanalizować szanse grających zespołów.

 

Zaczniemy od II ligi, żeby napięcie rosło jak u Hitchcocka. Co prawda na początek nie będzie trzęsienia ziemi bo zarówno Hufgard Optolith Bauprodukte jak i Bartex zgodnie wygrywają swoje kolejne mecze. Jedni i drudzy mają po rozegraniu 8 spotkań komplet 24 punktów, tym samym zapewnili sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej wiosną 2017 roku. Bartex ma miażdżące trio BCT, tj. Baros – Cichoń – Traczyk. Strzelili odpowiednio 15,21 i 29 bramek. R-GOLowa odpowiedź na MSN ? Hufgard z kolei ma żelazną defensywę. Stracili dotychczas zaledwie 18 bramek. Można już sobie ostrzyć zęby na pojedynek najlepszego ataku z najlepszą obroną, który zadecyduje o mistrzostwie II ligi. Motorem napędowym Hufgardu jest z kolei duet Sikora ( 29 goli i 16 asyst ) - Rusiniak ( 11-16 ). Drużyny znajdujące się na dalszych miejscach, tj. 3-6 walczą jeszcze o miejca barażowe. Promil Zawada, Farbowane Lisy i FC Zawodzie dzieli tylko 1 punkt w ligowej tabeli i to prawdopodobnie między tymi drużynami rozegra się walka o miejsca 3 i 4. W drużynie Zawady wyróżniają się Rafał Filipczyk i Mateusz Hofman, zdobywcy odpowiednio 9 i 8 goli. W Farbowanych Lisach natomiast prym wiedzie Kamil Piątkowski, zdobyca 12 bramek, a tuż za nim są jego brat Krystian oraz Daniel Jędraszczyk, którzy mają na koncie po 8 trafień. Drużynie z Zawodzia zostały do rozegrania 2 mecze, z Hufgardem i Alfanetem i jeśli chcą powalczyć o pierwszą czwórkę to powinni się postarać o komplet punktów. Najlepszymi strzelcami Zawodzia są Robert Pryka ( 18 goli ) oraz Kamil Rudnicki ( 11goli + 11 asyst ). Na szóstym miejscu w tabeli znajduje się ekipa Przeterminowanych. Mają wciąż szanse na baraże, ale oprócz dwóch zwycięstw w pozostałych meczach ( Zawada i Tornado ) muszą liczyć na szczęsliwe dla siebie rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Najwięcej bramek w drużynie mają Piotr Łyszczarz ( 12 ) i Bartosz Kos ( 11 ). Patrząc jednak w statystyki indywidualne widać jak wyrównana jest ta drużyna. Siódme miejsce zajmuje Alfanet. Mają jeszcze matematyczne szanse na dogonienie czwartych w tabeli Lisów, ale trzeba to raczej rozpatrywać w kategoriach cudu. Najlepszym, pod względem strzeleckim, jest u nich duet Janik – Susek ( po 9 goli ). Miejsca 8-9-10 zajmują Tornado, gsmarkt.pl i Play4fun. Pozostało im już tylko cieszyć się grą i zdobywać jakże cenne doświadczenie przed kolejnymi sezonami. Statystycznie w tych drużynach najlepiej wypadają: Kamil Kaczmarczyk ( 10 goli ) i Piotr Nowak ( 8 ) w Tornado, Piotr Jabłoński i Tomasz Żydek ( obaj po 6 trafień ) w gsmarkt.pl i Norbert Kuzior ( 7 goli ) oraz Marcin Michoń i Damian Skupień ( po 5 ) w Play4fun. Tabelę zamykają drużyny Zmarnowanych Talentów i Dojarka United. W zmarnowanych najlepiej idzie duetowi Dewódzki – Sikorski ( po 9 goli ). Dojarka, która jako jedyna w lidze nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa ma dwóch liderów jeśli chodzi o strzelców, a są to : Dawid Kozioł i Przemysław Czerwik ( obaj po 4 gole ).

Jeśli chodzi o kwestię króla strzelców to trwa wyścig o koronę pomiędzy Mateuszem Traczykiem z Bartexu a Przemkiem Sikorą z Hufgardu. Uzbierali dotychczas po 29 goli. Podium uzupełnia Adam Cichoń mający na koncie 21 trafień. W klasyfikacji asystentów prowadzi ex aequo trzech zawodników, wspomniani wcześniej Traczyk i Sikora oraz Tomek Rusiniak ( wszyscy po 16 asyst ).

Słowem zakończenia, sprawa awansu jest już rozstrzygnięta, pozostaje mecz o prestiż pierwszego miejsca i mistrza II ligi. Kwestia baraży natomiast pozostaje otwarta i walczą jeszcze 4 zespoły o 2 miejsca.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież