Menu
A+ A A-

Podsumowanie po czterech tygodniach sezonu

  • Odsłony: 1148

Za nami 4 kolejki amatorskich rozgrywek piłkarskich ! Emocji nie brakowało, a w tabelach wciąż pozostaje spory ścisk. Spawdźmy zatem, które drużyny po tym tygodniu mają powody do radości.


W 2 lidze liderują drużyny Hufgardu i Bartexu. Obie ekipy nie przegrały spotkania w tym sezonie, a patrząc w jakim stylu pokonują kolejne przeszkody na drodze do mistrzostwa nie zapowiada się aby prędko mieli stracić punkty. Promil Zawada to kolejna drużyna która dotychczas ma na swoim koncie komplet punktów. Wygrana nad Dojarką United pozwoliła im utrzymać 3 pozycję, a w zanadrzu mają zaległe spotkanie do rozegrania. Na dobre tory powróciło FC Zawodzie rozprawiając w tym tygodniu gsmarkt.pl. Tym samym wciąż mają kontakt z czołówką, a przyszła kolejka zweryfikuje czy aby na pewno jest są w stanie włączyć się do gry o mistrzostwo. Alfanet pewnie pokonał Play4Fun i z pewnością doda im to wiary we własne umiejętności, a kolejne spotkanie to dobry moment aby udowodnić że te umiejętności są i to na dobrym miejscu. Gsmarkt.pl w tym tygodniu rozegrał dwa spotkania, jak już wiemy piątkowe zakończone porażką, jednak poniedziałkowy mecz, w którym pokonali Farbowane Lisy pozwolił im odbić się od dna tabeli. Na pierwsze punkty wciąż czeka FC Tornado, panowie czas wziąć się do roboty, 1/3 sezonu za nami, a punkty same się nie zrobią. W tej kolejce pauzę dostały Zmarnowane Talenty, uplasowane na 9 pozycji.
Ciekawie zapowiada się rywalizacja w klasyfikacji strzelców 2 ligi. Jak do tej pory swoich przedstawicieli mają liderzy. Przemysław Sikora (Hufgard)- 20 bramek- wypracował sobie sporą przewagę nad rywalami, jednak najważniejsza będzie teraz konsekwencja i spokój w polu karnym przeciwników. Mateusz Traczyk (Bartex) z pewnością nie składa broni, 12 bramek daje mu 2 pozycję. Czołówkę zamyka również zawodnik Bartexu, Adam Cichoń, który zgromadził 11 trafień. Zdaje się, że klasyfikację podających rozstrzygną również pomiędzy sobą zawodnicy Hufgardu oraz Bartexu. Liderem Tomasz Rusiniak (Hufgard) z 12 asystami, za jego plecami kolega z drużyny Przemysław Sikora - 8 asyst. Podium uzupełnia Mateusz Traczyk- 7 asyst.

Na poziomie Superligi w grupie A przyszła kolejka w zasadzie rozstrzygnie sprawę podziału w kolejnej fazie rozgrywek. Ten tydzień jak i poprzednie 3 do udanych zalicza obecny lider tej grupy, The Globe. Wysoka wygrana nad Piłka i Sprawiedliwość pozwala im czekać na decydujący mecz z mistrzem poprzednich rozgrywek, Złotymi Arkadami. Ta ekipa również gładko dopisała 3 punkty do konta, gromiąc Mega Pakę. Ważne zwycięstwo zanotował Eltrox, wygrana nad Tadexem pozwoliła im zająć jak na razie 3 miejsce, które jest ostatnim gwarantującym grę w grupie mistrzowskiej. Do decydujących starć dojdzie również w grupie B. Ten udany tydzień pozwolił ZIP-om spać spokojnie i wyczekiwać na wyniki innych drużyn. Wygrana nad AfterFive oznacza dla nich awans z pierwszej pozycji bez względu na wynik ostatniego spotkania. Z kolei wicemistrzowie zeszłych rozgrywek każde spotkanie teraz grają o przetrwanie. Szanse na awans do grupy mistrzowskiej jak najbardziej są, jednak nie będzie już to tylko zależne wyłącznie od nich ale również od dyspozycji drużyn konkurujących o wejście do grupy mistrzowskiej. Jedną z nich jest Marex, który 3 punkty zapewnił sobie pokonując Liberty Poland. Z jednego punktu nie są z pewnością zadowoleni zawodnicy Papirusu, spotkanie z Kiepski Squad chcąc ułatwić sobie drogę do gry w grupie mistrzowskiej powinni pewnie wygrać. Obecnie matematyczne szanse na awans pozostają, mają do rozegrania 2 spotkania jednak również będą musieli śledzić wyniki innych spotkań. Wszystko się może zdarzyć.. jak mawia tekst pewnej piosenki a i znajduje on świetne odnalezienie co do sytuacji w tabeli grupy C. Liderem pozostaje FC Albatros który w tym tygodniu nie bez problemów zwyciężył nad DET Team. 6 na 6 to wynik Furnipolu, zaledwie 2 spotkania rozegrane dotychczas, ale oba wygrane tym razem nad Semexem. Na 3 bezpiecznym miejscu Wall Street, który ligowe punkty zdobył pokonując Ciche Tapczany.
 Miano lidera klasyfikacji strzelców dla Mateusza Teodorczyka (Marex). 19 bramek przy 28 całej drużyny z pewnością robi wrażenie. Z 16 trafieniami na drugiej pozycji Maciej Wolski (Złote Arkady). Podium uzupełnia Piotr Nowaczyk (The Globe) - 14 bramek. Klasyfikacje indywidualne zdominowane są przez zawodników grupy A. Wśród podających pierwsze miejsce dzielą zawodnicy The Globe Mariusz Stelmaszczyk oraz Piotr Nowaczyk - obaj 8 asyst. Natomiast kolejni w tej klasyfikacji zawodnicy zdobyli po 7 asyst, a są to: Arkadiusz Gotszling (Eltrox), Mariusz Przerada oraz Maciej Wolski (obaj Złote Arkady).

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież